CheckRent.IR

برای رزرو خودرو در ترکیه, بدون نیاز به دپازیت و وثیقه کافیست شهر محل تحویل گرفتن خودرو و تاریخ های دریافت و تحویل را مشخص کرده و جستجو کنید:

CheckRent.IR

از آن جایی که ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان می باشد، اجاره خودرو در این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معمولا ایرانیان به دلیل نداشتن Credit Card (کارت اعتباری) نمی توانند در خارج از کشور خودرو اجاره کنند. در این زمینه CheckRent.IR با راه اندازی و گسترش سیستم رزرواسیون خودرو شرایطی فراهم کرده است که مشتریان ایرانی بتوانند بدون داشتن کارت اعتباری و تنها با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب شخصا خودرو درخواستی شان را رزرو کنند.

کمپانی چک رنت به عنوان یکی از زیرمجموعه های ایپک یولی آراز فعالیت خود را از سال 2016 آغاز کرده است. سیاست اصلی چک رنت سهولت روند اجاره خودرو بوده و بر همین مبنا نیازی به دریافت دپازیت و وثیقه نمی باشد.

چک رنت در تمامی شهرهای مهم ترکیه آماده ارائه خدمات بوده و ضمن تضمین کیفیت و خدمات با پشتیبانی فارسی 24 ساعته مشتریان خود را حمایت میکند.

سوالات متداول

جهت اجاره خودرو ابتدا قسمت کمی از مبلغ کل بصورت بیعانه و از طریق سایت بصورت ریالی پرداخت شده( مبلغ بیعانه نسبت به هزینه رزرو تعیین می شود) خودرو مورد نظرتان را رزرو کرده و مابقی هزینه را هنگام تحویل گرفتن خودرو بصورت ارزی ( یورو ، دلار و لیر) پرداخت خواهید کرد. توجه داشته باشید که دریافت بیعانه بابت قطعی کردن رزرو می باشد تا خودرو درخواستی تان برای شما بصورت 100 درصدی ثبت و نگهداری شود.
بله می‌تواند
یکی از ویژگی‌های چک‌رنت که سفر شما را لذت‌بخش تر می‌کند این است که شما می‌توانید ماشین مورد نظر خود رو در هر شهر ترکیه تحویل دهید.
‌این به شما کمک می‌کند تا در صورت تمایل به چند شهر سفر کرده و نگران تحویل دادن خودرو در شهر اول نباشید. ‌به عنوان مثال شما می‌توانید خودرو مورد نظرتان را در شهر ازمیر تحویل گرفته و‌ در شهر فتحیه تحویل دهید.
‌چک‌رنت در ۲۵ شهر ترکیه آماده ارائه خدمات در هفت روز هفته بصورت شبانه روزی می‌باشد.
بله ؛ میتوانید با مراجعه به بخش پروفایل نسبت به کنسل کردن رزرو ثبت و پرداخت شده اقدام نمایید. از زمان صدرو تا 24ساعت مانده به زمان تحویل خودرو کنسلی رایگان می باشد و جریمه ای تعلق نخواهد گرفت. از 24 ساعت مانده به زمان تحویل خودرو، مبلغ بیعانه پرداخت شده بابت رزرو به عنوان جریمه کنسلی عودت داده نخوهد شد.
جرایم رانندگی ثبت شده در بازه زمانی مورد استفاده شما 7 الی 30 روز بعد از تحویل خودرو بصورت ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که از طریق درگاه پرداختی سایت میتوانید پرداخت کنید.
در صورت عدم پرداخت جریمه از طرف کمپانی cizgi شکایتی علیه شما تنظیم خواهد شد که شخص شما با شماره پاسپورت درج شده تان به دادگستری استانبول احضار خواهید شد و در صورت سرباز زدن از کشور ترکیه بمدت 5سال دیپورت شده و نمره منفی برای پاسپورتتان درج خواهد شد.
خیر ؛ امکان تحویل خودرو در محلی به غیر از دفاتر cizgi فرودگاه امکان پذیر نمی باشد.
خیر ؛ برای کرایه خودرو نیاز به گواهینامه بین المللی خواهید داشت.
رای اینکار با در دست داشتن اصل کارت گواهینامه ایرانی ، پاسپورت و دو قطعه عکس به آژانس های مسافرتی و یا دفاتر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنید . ‌‌‌هزینه دریافتی در سال98 ، 120 هزار تومان بوده و حداکثر ظرف مدت یک الی دو ساعت گواهینامه بین المللی شما آماده خواهد شد.
حداقل مدت اجاره خودرو 2روز می باشد.
حداکثر مدت رنت از طریق سایت یک ماه بوده و برای رزرو چند ماهه و یا یکساله با پشتیبانی تماس بگیرید.
خودرو بصورت ۲۴ ساعته و مبنای شروع ۲۴ ساعت از زمان تحویل خودرو میباشد . تا 120دقیقه تاخیر در بازگرداندن خودرو شامل هزینه اضافی نمی باشد ولی تاخیر بیش از 2 ساعت جریمه یک روز کامل را خواهد داشت.
برای خودروهای چک رنت دو بیمه وارد شده است . 1- بیمه بدنه کامل 2- بیمه شخص ثالث خودرو اجاره شده دارای دو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه کامل می باشد اما در صورت رانندگی در حالت مستی یا خماری و یا توسط فرد فاقد گواهینامه بیمه از درجه اعتبار ساقط خواهد شد و کلیه هزینه ها به عهده مشتری میباشد.
کارهایی که شما باید در مورد یک حادثه انجام دهید عبارتند از: تماس با افسر پلیس راهنمایی و رانندگی و ممانعت از تغییر محل خودرو، تهیه گزارش حادثه توسط پلیس و یک گزارش تست الکل باید انجام شود. اگر محل حادثه در محدوده خارج از شهر و به اصطلاح ژاندارم است، شما باید با اطلاع رسانی دفتر ژاندارم گزارش شاهدان نیز تهیه میشود. اگر وسیله نقلیه دیگری در تصادف درگیر است، شما باید یک کپی از مدارک راننده شامل بیمه نامه و گواهینامه و کارت شناسایی دریافت نمایید، اگر وسیله نقلیه شما نمیتواند حرکت کند، شما باید با شرکت ما تماس بگیرید تا توسط یک یدک کش خودرو به نزدیکترین تعمیرگاه منتقل گردد. (چنانچه حین رانندگی تصادفی رخ دهد و تست الکل شما مثبت باشد تمامی خسارات‌ وارد شده به خودرو خود و خودرو طرف مقابل برعهده شما خواهد بود و بیمه هیچ هزینه‌ای را متقبل نخواهد شد ولو مقصر شما نباشید.)
شما باید ماشین خود را با دقت جهت حفظ ایمنی خود استفاده نمایید ولی در صورت بروز هر گونه حادثه به ترتیب زیر عمل نمایید: ابتدا به شرکت اعلام کنید سپس با پلیس (۱۵۵) تماس بگیرید و یک کپی از گزارش تایید شده پلیس به همراه مدارک خودرویی که با شما تصادف کرده و کپی کارت شناسایی و گواهینامه و بیمه فرد مقابل دریافت کنید. (چنانچه حین رانندگی تصادفی رخ دهد و تست الکل شما مثبت باشد تمامی خسارات‌ وارد شده به خودرو خود و خودرو طرف مقابل برعهده شما خواهد بود و بیمه هیچ هزینه‌ای را متقبل نخواهد شد ولو مقصر شما نباشید.)
خودرو با باک خالی تحویل داده شده ( میزان سوخت موجود خودرو برای رسیدن به اولین پمپ بنزین کافی خواهد بود ) و با باک خالی تحویل گرفته می‌شود.
پرداخت عوارض اتوبان ( HGS) در ترکیه بصورت الکترونیک می باشد . در هنگام ثبت رزرو میتوانید در بخش گزینه های انتخابی این مورد را انتخاب کنید . در نظر داشته باشید که HGS برای شهر استانبول اجباری می باشد.
در صورت عودت خودرو زودتر از تاریخ ثبت شده برای رزرو جاری هزینه روز باقی مانده در پروفایل شما ثبت خواهد شد . توجه داشته باشید که مبلغ ثبت شده در پروفایل به منزله کیف پول ( اعتبار ) برای شما می باشد که برای ثبت رزروهای آتی در چک رنت می توانید استفاده کنید.
تمامی دفاتر چک رنت در فرودگاه های مذکور شهرهای تعریف شده می باشد و تحویل خودرو در سطح شهر به هیچ وجه امکانپذیر نمی باشد.
بیمه خسارات جزئی یا همان mini hasar sigortası برای موقعیت هایی می باشد که خسارت وارد شده در زمان عدم حضور راننده اتفاق افتاده است به عنوان مثال وقوع حادثه برای خودرو در پارکینگ . این بیمه تا سقف 500 لیر خودرو را پوشش میدهد. توصیه ما استفاده از این بیمه برای رزروهای کمتر از ده روز می باشد. (چنانچه حین رانندگی تصادفی رخ دهد و تست الکل شما مثبت باشد تمامی خسارات‌ وارد شده به خودرو خود و خودرو طرف مقابل برعهده شما خواهد بود و بیمه هیچ هزینه‌ای را متقبل نخواهد شد ولو مقصر شما نباشید.)
جدیدترین مطالب

آخرین اخبار و مقالات

دریاچه سالدا (Salda Gölü)

دریاچه سالدا (Salda Gölü)

دریاچه سالدا که در 4 کیلومتری بخش یِشیل اُوا از توابع بوردور، واقع شده، دریاچه ای احاطه شده با تپه های جنگلی، زمین های صخره ای و دشت های آبرفتی کوچک و آهکی می باشد. این دریاچه دقیقا بین شهرهای بوردور-دنیزلی-آنتالیا واقع شده و ساختار آن به گونه ای است که آب آن به بیرون جاری نمی شود. مساحت دریاچه سالدا تقریبا 44 کیلومتر مربع و عمق آن 184 متر می باشد و به عنوان سومین دریاچه عمیق ترکیه به شمار می رود.

دریاچه سالدا salda golu پلاژهای ترکیه
دهکده آلاچاتی

دهکده آلاچاتی

دهکده‌ای پر از رنگ و زیبایی که بافت خونه‌های یونانی رو داره و همه خونه‌ها از سنگ‌ و مرمر درست شده‌ان کوچه‌های باریک ، شکوفه‌های رنگی رنگی ،کافه‌های کوچیک و دوست داشتنی ،بوی قهوه ترک که با عطر گل‌های الوان ترکیب شده... همه و همه باعث میشن نتونین از این دهکده زیبا دل بِکنین. جالبه بدونید آلاچاتی بهترین منطقه ترکیه برای موج‌سواری انتخاب شده

معرفی
خنک سازی به وقت یه تابستون گرم!

خنک سازی به وقت یه تابستون گرم!

امروز میخوایم یه جای دنج و خاص معرفی کنیم به طبیعت دوستان عزیز دره پروانه های فتحیه (Fethiye Kelebekler Vadisi) به دلیل دارا بودن گونه های بومی به عنوان یکی از 100 کوه مطرح جهان شناخته شده که حفاظت از این طبیعت بکر به عنوان میراث جهانی توصیه شده.

معرفی
go top