CheckRent.IR

اخبار و مقالات

اجاره خودرو در ترکیه

اجاره خودرو در ترکیه

یکی از مهم ترین تفریحات، به ویژه در فصل تابستان، سفر است. عده زیادی از افراد در تعطیلات به شهرهای مختلف ایران می‌روند. افراد دیگری نیز مسافرت خارج از کشور را ترجیح می‌دهند. کشور ترکیه معمولا یکی از گزینه‌های محبوب برای سفر به خارج از ایران است.

مسافت کوتاه، جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی، تفریحی، در کنار هزینه‌های مناسب باعث می‌شود که ترکیه یکی از مقاصد توریستی ایرانیان باشد. اگر شما ترکیه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اید، باید بدانید هزینه‌های حمل و نقل در این کشور بسیار گران است. برای مثال یک مسیر کوتاه در شهر استانبول حدود ۶۰ لیر هزینه خواهد داشت! بنابراین ممکن است بخواهید به جای پرداخت این هزینه‌ها یک خودرو اجاره کنید. همچنین با اجاره خودرو در ترکیه می‌توانید با هزینه پایین، در هر ساعت از شبانه روز، به هر نقطه از ترکیه سفر کنید.


چگونگی اجاره خودرو در ترکیه

اجاره خودرو در ترکیه برای ایرانیان، به دلیل عدم داشتن credit cart ( کارت اعتباری)، معمولا امکان پذیر نیست. ایرانیان می‌بایست از طریق شرکت‌های واسطه، اجاره ماشین خود را انجام دهند. این شرکت‌ها در حقیقت واسطه ای هستند میان شما و شرکت‌های اجاره خودرو در ترکیه. اما به تازگی شرکت CheckRent به صورت مستقیم خدمات اجاره خودرو را در بیش از ۲۰ شهر ترکیه برای ایرانیان فراهم کرده است.

برای اجاره خودرو در ترکیه توسط این شرکت شما می‌توانید به صورت آنلاین و یا تماس با مرکز پشتیبانی شرکت، خودرو مورد نظر خود را انتخاب و رزرو کنید.

نکته مثبت این که، مبلغ اجاره ماشین از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب براحتی قابل پرداخت است. به این ترتیب مشکلاتی مانند نداشتن credit cart و یا تبدیل پول برای پرداخت اجاره خودرو در ترکیه نخواهید داشت.

از طرفی،CheckRent  زیر مجموعه هلدینگ بین المللی Ipek Yoli Araz  بوده که در کشور ترکیه ثبت شده است. به این ترتیب شما می‌توانید با اطمینان کامل ماشین مورد نظر خود را از طریق این شرکت رزرو و اجاره کنید.

شرکت CheckRent ماشین‌های خود را با بیمه بدنه و سرقت تحویل مشتری می‌دهد

هیچ گونه ضمانت خاصی مانند سند یا چک بانکی نیز برای تحویل ماشین لازم نیست. البته لازم به ذکر است که در صورت تخلف از قوانین و یا سو استفاده از خودرو، حتی بعد از عودت خودرو، مراتب از طریق پلیس بین الملل ( اینتر پل ) قابل پیگیری خواهد بود. در موارد این چنینی، به دلیل سوء استفاده از پاسپورت ایران در یک کشور خارجی، حتی امکان عدم صدور پاسپورت مجدد از طرف دولت ایران برای شخص خاطی وجود دارد.

مدت اجاره ماشین معمولا کمتر از 36 ساعت نمی‌باشد. این زمان درست از ساعتی که خودرو را تحویل می‌گیرید محاسبه خواهد شد. تاخیر بیش از 2 ساعت در تحویل خودرو نیز باعث می‌شود تا هزینه یک روز کامل را به عنوان جریمه پرداخت کنید.

نکته مهمی‌که در این زمینه می‌تواند سفر را برای شما لذتبخش تر کند، این است که شما می‌توانید ماشین مورد نظر خود را در هر شهر ترکیه تحویل دهید. این به شما کمک می‌کند تا در صورت تمایل به چند شهر سفر کرده و نگران تحویل خودرو در شهر اول نباشید.

شرایط اجاره خودرو در ترکیه

هر شرکت اجاره ماشین ممکن است شرایط خاصی برای خود داشته باشد؛ اما مهم ترین شرایط اجاره خودرو در ترکیه داشتن حداقل ۲۱ سال سن و گواهینامه بین المللی است.

یکی از نکات مهمی‌ که می‌بایست در مورد آن بدانید این است که تمام جاده‌های ترکیه مجهز به دوربین هستند و کوچک ترین تخلف رانندگی ثبت می‌شود. از طرفی، با وجود بیمه بودن ماشین‌های اجاره ای اگر شخص در حال مستی مرتکب تخلف شود، بیمه نامه اعتبار خود را از دست داده و تمامی‌هزینه‌ها به عهده مشتری خواهد بود.

اگر با ماشین اجاره ای خود تصادف کردید، می‌بایست سریعا به پلیس اطلاع دهید. گزارش‌های پلیس و تست الکل آن‌ها معمولا مدارکی هستند که شرکت‌های اجاره خودرو در ترکیه آن‌ها را از شما خواهند خواست. اگر تصادف به گونه ای باشد که نتوان ماشین را حرکت داد، از طرف شرکت برای شما یدک کش فرستاده خواهد شد.

مدارکی که در صورت وقوع تصادف می‌بایست به شرکت تحویل دهید:

گزارش حادثه توسط پلیس

تست الکل از راننده

کپی از مجوز رانندگی

کپی از فرم اجاره خودرو

عکس از محل حادثه و آسیب وسایل نقلیه و قسمت آسیب دیده


go top