CheckRent.IR

سوالات متداول

جهت اجاره خودرو ابتدا قسمت کمی از مبلغ کل بصورت پیش پرداخت و از طریق سایت بصورت ریالی پرداخت شده( مبلغ پیش پرداخت نسبت به هزینه رزرو تعیین می شود) خودرو مورد نظرتان را رزرو کرده و مابقی هزینه را هنگام تحویل گرفتن خودرو بصورت ارزی ( یورو ، دلار و لیر) پرداخت خواهید کرد. توجه داشته باشید که دریافت پیش پرداخت بابت قطعی کردن رزرو می باشد تا خودرو درخواستی تان برای شما بصورت 100 درصدی ثبت و نگهداری شود.
بله می‌تواند
یکی از ویژگی‌های چک‌رنت که سفر شما را لذت‌بخش تر می‌کند این است که شما می‌توانید ماشین مورد نظر خود رو در هر شهر ترکیه تحویل دهید.
‌این به شما کمک می‌کند تا در صورت تمایل به چند شهر سفر کرده و نگران تحویل دادن خودرو در شهر اول نباشید. ‌به عنوان مثال شما می‌توانید خودرو مورد نظرتان را در شهر ازمیر تحویل گرفته و‌ در شهر فتحیه تحویل دهید.
‌چک‌رنت در ۲۵ شهر ترکیه آماده ارائه خدمات در هفت روز هفته بصورت شبانه روزی می‌باشد.
بله ؛ میتوانید با مراجعه به بخش پروفایل نسبت به کنسل کردن رزرو ثبت و پرداخت شده اقدام نمایید. از زمان صدرو تا 24ساعت مانده به زمان تحویل خودرو کنسلی رایگان می باشد و جریمه ای تعلق نخواهد گرفت. از 24 ساعت مانده به زمان تحویل خودرو، مبلغ پیش پرداخت پرداخت شده بابت رزرو به عنوان جریمه کنسلی عودت داده نخوهد شد.
جرایم رانندگی ثبت شده در بازه زمانی مورد استفاده شما 7 الی 30 روز بعد از تحویل خودرو بصورت ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که از طریق درگاه پرداختی سایت میتوانید پرداخت کنید.
در صورت عدم پرداخت جریمه از طرف کمپانی cizgi شکایتی علیه شما تنظیم خواهد شد که شخص شما با شماره پاسپورت درج شده تان به دادگستری استانبول احضار خواهید شد و در صورت سرباز زدن از کشور ترکیه بمدت 5سال دیپورت شده و نمره منفی برای پاسپورتتان درج خواهد شد.
خیر ؛ امکان تحویل خودرو در محلی به غیر از دفاتر cizgi فرودگاه امکان پذیر نمی باشد.
خیر ؛ برای کرایه خودرو نیاز به گواهینامه بین المللی خواهید داشت.
رای اینکار با در دست داشتن اصل کارت گواهینامه ایرانی ، پاسپورت و دو قطعه عکس به آژانس های مسافرتی و یا دفاتر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنید . ‌‌‌هزینه دریافتی در سال98 ، 120 هزار تومان بوده و حداکثر ظرف مدت یک الی دو ساعت گواهینامه بین المللی شما آماده خواهد شد.
حداقل مدت اجاره خودرو 2روز می باشد.
حداکثر مدت رنت از طریق سایت یک ماه بوده و برای رزرو چند ماهه و یا یکساله با پشتیبانی تماس بگیرید.
خودرو بصورت ۲۴ ساعته و مبنای شروع ۲۴ ساعت از زمان تحویل خودرو میباشد . تا 120دقیقه تاخیر در بازگرداندن خودرو شامل هزینه اضافی نمی باشد ولی تاخیر بیش از 2 ساعت جریمه یک روز کامل را خواهد داشت.
برای خودروهای چک رنت دو بیمه وارد شده است . 1- بیمه بدنه کامل 2- بیمه شخص ثالث خودرو اجاره شده دارای دو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه کامل می باشد اما در صورت رانندگی در حالت مستی یا خماری و یا توسط فرد فاقد گواهینامه بیمه از درجه اعتبار ساقط خواهد شد و کلیه هزینه ها به عهده مشتری میباشد.
کارهایی که شما باید در مورد یک حادثه انجام دهید عبارتند از: تماس با افسر پلیس راهنمایی و رانندگی و ممانعت از تغییر محل خودرو، تهیه گزارش حادثه توسط پلیس و یک گزارش تست الکل باید انجام شود. اگر محل حادثه در محدوده خارج از شهر و به اصطلاح ژاندارم است، شما باید با اطلاع رسانی دفتر ژاندارم گزارش شاهدان نیز تهیه میشود. اگر وسیله نقلیه دیگری در تصادف درگیر است، شما باید یک کپی از مدارک راننده شامل بیمه نامه و گواهینامه و کارت شناسایی دریافت نمایید، اگر وسیله نقلیه شما نمیتواند حرکت کند، شما باید با شرکت ما تماس بگیرید تا توسط یک یدک کش خودرو به نزدیکترین تعمیرگاه منتقل گردد. (چنانچه حین رانندگی تصادفی رخ دهد و تست الکل شما مثبت باشد تمامی خسارات‌ وارد شده به خودرو خود و خودرو طرف مقابل برعهده شما خواهد بود و بیمه هیچ هزینه‌ای را متقبل نخواهد شد ولو مقصر شما نباشید.)
شما باید ماشین خود را با دقت جهت حفظ ایمنی خود استفاده نمایید ولی در صورت بروز هر گونه حادثه به ترتیب زیر عمل نمایید: ابتدا به شرکت اعلام کنید سپس با پلیس (۱۵۵) تماس بگیرید و یک کپی از گزارش تایید شده پلیس به همراه مدارک خودرویی که با شما تصادف کرده و کپی کارت شناسایی و گواهینامه و بیمه فرد مقابل دریافت کنید. (چنانچه حین رانندگی تصادفی رخ دهد و تست الکل شما مثبت باشد تمامی خسارات‌ وارد شده به خودرو خود و خودرو طرف مقابل برعهده شما خواهد بود و بیمه هیچ هزینه‌ای را متقبل نخواهد شد ولو مقصر شما نباشید.)
خودرو با باک خالی تحویل داده شده ( میزان سوخت موجود خودرو برای رسیدن به اولین پمپ بنزین کافی خواهد بود ) و با باک خالی تحویل گرفته می‌شود.
پرداخت عوارض اتوبان ( HGS) در ترکیه بصورت الکترونیک می باشد . در هنگام ثبت رزرو میتوانید در بخش گزینه های انتخابی این مورد را انتخاب کنید . در نظر داشته باشید که HGS برای شهر استانبول اجباری می باشد.
در صورت عودت خودرو زودتر از تاریخ ثبت شده برای رزرو جاری هزینه روز باقی مانده در پروفایل شما ثبت خواهد شد . توجه داشته باشید که مبلغ ثبت شده در پروفایل به منزله کیف پول ( اعتبار ) برای شما می باشد که برای ثبت رزروهای آتی در چک رنت می توانید استفاده کنید.
تمامی دفاتر چک رنت در فرودگاه های مذکور شهرهای تعریف شده می باشد و تحویل خودرو در سطح شهر به هیچ وجه امکانپذیر نمی باشد.
بیمه خسارات جزئی یا همان mini hasar sigortası برای موقعیت هایی می باشد که خسارت وارد شده در زمان عدم حضور راننده اتفاق افتاده است به عنوان مثال وقوع حادثه برای خودرو در پارکینگ . این بیمه تا سقف 500 لیر خودرو را پوشش میدهد. توصیه ما استفاده از این بیمه برای رزروهای کمتر از ده روز می باشد. (چنانچه حین رانندگی تصادفی رخ دهد و تست الکل شما مثبت باشد تمامی خسارات‌ وارد شده به خودرو خود و خودرو طرف مقابل برعهده شما خواهد بود و بیمه هیچ هزینه‌ای را متقبل نخواهد شد ولو مقصر شما نباشید.)
go top